Družina Medvědů

Náš oddíl se nyní skládá ze dvou družin, které se scházejí každý týden na dvouhodinových schůzkách. Starší kluci (od 11 do 15 let) patří do družiny Medvědů. Družina obsahuje většinou čtyři až dvanáct dětí podobného věku a vede ji družinový rádce spolu s družinovým podrádcem.

Rádcem družiny Medvědů je Martin Březina (Šnek).

Pokřikem družiny Medvědů je „Junáckému dílu, dej medvědí sílu. Medvědi tě nezradí a rádi ti poradí. Brum, brum, brum.“

Družina Medvědů má za úkol se v noci vplížit do tábora jiného skautského oddílu a nenápadně umístit vlajku doprostřed jejich tábořiště. Selhali, byli spatřeni a chyceni hlídkou druhého oddílu.

Družina Medvědů staví vor, se kterým by později mohla plout po rybníce u tábora. Dřevo bylo ovšem prosáklé vodou a vor nakonec neplul. Inu, stejně byla zábavná právě stavba.