Pravidelné akce

Nejčastěji se během skautského roku setkáváme na družinových dvouhodinových schůzkách, které se konají každý týden. Téměř každý měsíc se pak koná i oddílová nebo družinová výprava – to je buďto jednodenní sobotní výlet anebo víkendová akce s přespáním. Kromě toho se ovšem členové našeho oddílu účastní i následujících akcí:

• Zahajovací schůzka
    První víkend v září se koná tříhodinová Zahajovací schůzka, kde si hrajeme, ovšem také se určují termíny pravidelných schůzek.
  • Psáč a pějec
    Náš oddíl pořádá tuto střediskovou akci spolu se sesterským oddílem Lyra. Účastníci napíší vlastní báseň nebo příběh, nebo recitují, zpívají, hrají na hudební nástroj, předvádějí divadlo nebo jiný umělecký výkon, za což jsou hodnoceni porotou.
  • Vánoční schůzka
    Vánoční schůzka je čtyřhodinová oddílová schůzka poslední víkend před Štředrým dnem. Mimo standartního skautského programu také máme k jídlu bramborový salát a u vánočního stromečku si předáváme dárky.
  • Betlémské světlo
    Někteří naši členové se zapojí den po Vánoční schůzce do roznášení Betlémského světla po táborských domovech důchodců.
  • Hon na Širokka
    V uličkách starého Tábora pořádá 6. oddíl Širokko večerní hru pro starší skauty, jejímž cílem je chytit tajmného Širokka (podle románu Jaroslava Foglara).
  • Letní tábor
    Letní tábor je vyvrcholením celoročního programu. Více informací najdete v příslušné stránce.
  • Svojsíkův závod
    Jednou za dva roky (v liché roky – 2015, 2017, …) se koná Svojsíkův závod: soutěž ve skautských dovednostech, kde družina skautů z našeho oddílu chodí po stanovištích a soupeří o vítězství s ostatními oddíly v okrese. Pokud se umístí na prvních dvou místech (což se nám několikrát podařilo), postupuje do krajského kola a pak popřípadě i do celostátního kole.
  • Závod vlčat a světlušek
    Jednou za dva roky (v sudé roky – 2014, 2016, …) se koná „Závod vlčat a světlušek o putovní totem náčelníka a putovní vlajku náčelníka“, obdoba Svojsíkova závodu pro mladší děti (6-10 let). Úkoly na stanovištích jsou přiměřeně jednodušší. Zatím se nám bohužel nepovedlo postoupit od krajského kola — možná v roce 2016?
  • Den her a hlavolamů
    Středisková akce v Táboře, kde je možné na různých stanovištích v budově řešit hlavolamy nebo hrát stolní hry s ostatními účastníky. Je také možné si přinést vlastní stolní hry.
  • Vlsekar
    Středisková akce, karneval pro vlčata a světlušky.