Home Zpravodajství z letního tábora 2016
Čvc 16th, 2016

Zpravodajství z letního tábora 2016

Tak je to tady! Odjíždíme na letní tábor vstříc novým zážitkům.  Ještě včera hrstka roverů s pomocí p.Petra naložila veškerý materiál do dodávky (tomu předcházela celovečerní brigáda na sbalení a vytřídění potřebných věcí), a dnes můžeme odstartovat 🙂

Další info už brzy!

Nové vlajkoviště je již téměř sestaveno.

Sobota

Po seznámení s tábořištěm jsme se pustili do stavby táborových staveb. Někteří začali s opravou táborového kruhu u stožáru, jiní s výrobou nástěnky. Starší skauti ztloukli kozu na řezání dřeva a Peťa s Mikešem se pustili do stavby kamen. Hned první den nás také navštívil Pavel Eybert (náš bývalý člen a kamarád), protože se nebude moci zúčastnit tradičního slibového ohně, a přivezl pro každého nanuka

Večer nás čekal úvod do celotáborové hry, při kterém vznikly dvě družiny, pod vedením Milana a Rychlíka. Černý rytíř obsadil hrad Kamelot a vyhnal z něj královskou družinu. Budeme muset získat hrad zpátky !

Neděle

Druhý den a opět jsme toho měli mnoho před sebou. Započali jsme to prací s nářadím a dodělávkou věcí. Vlčata udělali držák na ešusy, naučili se různým tábornickým dovednostem (rozdělání ohně, práce s pilou a sekerou) a skauti udělali velmi vydařenou síť z provazů. Družiny se také střetli s černým rytířem, kdy bitva pro děti nedopadla moc dobře a proto následovalo vyzbrojení v podobě výroby vlastních mečů a štítů. Po obědě přijel Profesor, který si po dodělávání rozdělaných věcí, zahrál s dětmi pár her. Následovalo seznámení se systémem bodování, které má podobu herních karet. Po výborné večeři, kterou mělo na starost kuchyní duo Filip a Jáchym, jsme si nacvičili hlídání před přepady a to byl závěr dne.

V oddílové fotogalerii jsou fotky z dnešního dne.

Vybrané fotky:

Úterý

Ráno si vlčata procvičila šifrování, zatímco skauti pokračovali ve stavbě brány. K obědu jsme měli výborný kuřecí vývar a rizzoto (s vařením pomáhal Rendlík a Perry) a po poledním klidu přišel čas na koupání. Ještě že máme rybník hned u tábořiště 🙂 Také nás čekal další kousek etapové hry, v podobě dlouhodobé tahové strategie.

Podvečer vyrazil Šnek spolu s Milanem a Pepou na noční přepad tábora 6.oddílu Širokko. Vašek, Mikeš a Rychlík začali stavět pec abychom si brzy mohli zkusit upéct chleba, pizzu nebo jiné dobroty 🙂

Středa

Dopoledne se Peťa s vlčaty věnoval poznávání stromů a rostlin, abychom brzy mohli připravit kouzelný lektvar. Poté jsme si zahráli lakros a freesbee, protože zítra nás čeká výlet k nedalekému táboru 13.oddílu Larkwei, se kterým uspořádáme několik soutěžních her. Také se vrátila skupina přepadníků, kteří byli úspěšní. Podařilo se jim ukořistit několik věcí a umístit dřevěnou placku s podpisy, takže si mohli pro druhý oddíl vymyslet trest. K obědu jsme měli buřguláš (službu v kuchyni měl Rychlík a Frodo).

Děkujeme za vaše dopisy, máme se zatím moc dobře a ani se nikomu nestýská 🙂

Čtvrtek
Započal čtvrtek a nás další krásný den u Radenína. Po snídani probíhala opět akademie. Tentokrát se děti naučili jak zapálit oheň, sami si to vyzkoušeli a přiučili se různým trikům pro jeho udržování. Následujícně je čekal úkol a to vytvořit lektvar(čaj) z rostlin a bylin, které se předchozí den naučili, a tím pomoc chorému starci. Po obědě byl polední klid zkrácen, jelikož nás čekal menší výlet. Naším cílem byl tábor jiného oddílu – 13. oddílu Larkwei. Po přátelském uvítání jsme si zahráli jejich oddílovou hru Bimbo, kombinace všech sportů do jedné hry. Následovala svačina a byli jsme posláni na další aktivitu. Ta spočívala ve čtyřech stanovištích mezi které patřil středověký trenažer či vrhání nožů. To už jsme ale museli jít do našeho tábořiště a tak jsme se rozloučili a šli zpět. Po návratu mírně sprchlo ně sprchlo, ale to nám náladu nezkazilo, hlavně kvůli tomu, co nás čekalo. Naše kuchyně si připravila speciál v podobě ArtušBurgeru™ s domácími(táborovými) hranolky.To už byl ale konec dne a šli jsme spát.

Pátek

Pátek nezačal jako normální den v 7:30, ale zhruba okolo třetí hodiny. V noci k nám přišel totiž přepad z Larkweie, u kterých jsme byli předchozí den. Bohužel pro nás byl přepad úspěšný a vzali nám pár věcí. Ráno proto proběhla poprava hlídky, která nesplnila povinnosti hlídky a byla potrestána přepadníky. Po popravě pokračoval den vcelku normálně. Akademie byla na téma uzlování a tak by kluci měli být schopni něco uvázat(alespoň tkaničky u bot 🙂 ). Následovala bitva, tentokrát ne proti zlu , ale všichni bojovali proti všem . V dalším programu už proti sobě nebojovali a ve strategické hře se postavili proti poskokům černého rytíře. Cesta ke staní se rytířem pokračovala a naučili se novým rytířským ctnostem. Pak však ctnosti vyměnila sekera a pila a započala stavba sauny. Večer jsme se ohřáli u ohně nad kterým jsme si opekli buřty. Tím den neskončil a kluky čekala zkouška rytíře Lancelota a prokázání své odvahy na stezce odvahy, kterou všichni splnili na výbornou.

Sobota

Další den, další přepad. Tentokrát od holčičícho oddílu Hayama. Přepad byl velmi netradiční a to nejenom že se postupně do tábora dostalo 10 holek, ale hlavně závěrem přepadu. Zhruba ve dvě hodiny ráno provedly před zraky našich rozespalých kluků baletní představení, které mohlo konkurovat i Labutímu jezeru od Čajkovského. Den šel dál a byl čas se přiučit něco o historii skautingu. Následoval závod proti živlům, kde se družiny musely prodrat přes obtížnou dráhu s překážkami na ní. Odpoledne se neslo v duchu rytířského klání o ruku dvorní dámy a odměny sladkého charakteru. Mezi disciplínami bylo srážení kroužků z kárkového spřežení nebo oblíbený skotský hod kládou. Večer pak vyvrcholil krčmou, kde si mohli účastníci vydělat skrz aktivity na různé pochutiny.