Home Rynárec (10. – 12. října 2014)
Říj 13th, 2014

Rynárec (10. – 12. října 2014)

Rynárec je malé městečko pár kilometrů od Pelhřimova, pro tento víkend byl však také základnou Mužů v černém, kteří z něj podnikali výlety proti Vesmírným olihním.Skupinová fotka v Rynárci

Prófa, Pepa, Milan, Rychlík, Fíla, Ondra, Lukáš a Spongebob vyjeli z Tábora, později se k nám připojil Peťa. Již ve vlaku jsme si všichni vytvořili nové identity, luštili bludiště a četli jsme z mapy okolí Rynárce. Obcí se vlní říčka Bělá, jedním z prvních úkolů tedy bylo přejít co největší počet mostů přes tuto říčku. Nejvíce bodů, tři, takto získal Spongebob, ačkoliv maximum bylo pět.

Tato výprava byla velmi svižná, střídal se jeden program za druhým. Již v pátek jsem hráli několik her venku a také jsme jedli buřty u ohně. Zde skauti vytvořili vlastní oheň v krbu (dle Rychlíka, „na jednu sirku za jednu minutu“) a vlčata také bez problémů založila oheň na ohništi (což, uznejme, nebyl nijak zázračný výkon, dříví bylo skutečně velmi suché). Hru kolem ohně, Námořníkova vina, s přehledem vyhrál Milan (3 body ze 3 možných, 1 bod získal také Lukáš).

Ještě v pátek byly vytvořeny týmy: Čokoboss (Rychlík, Ondra, Fíla) a Nikeři (Milan, Lukáš, Spongebob), ve kterých se hrálo také Bombardování: na zemi bylo velké množství různých předmětů. V každém kole všichni hráči odvrátili zrak, rádce jeden předmět odebral, a kdo první zjistil, jaký předmět chybí, odběhl do vedlejší místnosti k počítači, kde mohl šipkami a mezerníkem bombardovat mimozemšťany v počítačové hře připravené pro tuto výpravu, ovšem jen několik vteřin.

V sobotu dopoledne hry střídaly vzdělávací bloky: nejprve uzlování: Milan již všechny základní uzle zná, pomáhal tedy vlčatům, ovšem i on se naučil nový způsob vázání lodní smyčky; Rychlík se doučil všechny základní uzle, jejichž znalost mu chyběla, a navíc demonstroval, že je všechny uváže poslepu; a každé vlče se naučilo alespoň jeden uzel nový. Poté, zatímco skauti připravovali špagety (což se jim povedlo, zvláště vezmeme-li v úvahu, že je dosud nikdy nepřipravovali, a měli jen hrubý návod), vlčata dostala brožurky o šifrování a procvičovala Mřížku a Kódování do abecedy.

Odpoledne jsme vyšli do lesa (starší skauti napřed, pokládaje šipky). Po krátké zastávce u lesní studánky a několika hříčkách (za zmínku stojí především hra Vymytí mozků, při které si měli soutěžící všimnout několika změn v přírodě, např. větévky jehličí na listnatém stromě nebo houbě rostoucí na kmenu stromu; zvítězil Milan, který si všiml všech změn) jsme dorazili až k další zátoce Bělé, kde proběhla první ze dvou závěrečných her příběhu, a agenti získali informace o mimozemském ledovém paprsku. Také si zde všichni velmi dobře vedli při hře, kdy měli za úkol rozpoznat strom (ne druh, ale přímo jedince), který si předtím osahali poslepu.

Dvě hlavní hry večer: příběhový Ledový paprsek, kdy oba týmy dohromady stavěli obrovské zrcadlo, kterým měl být paprsek odražen zpět na vesmírné olihně (úspěšně), a také Chcete být miliardářem, vědomostní soutěž, při které si dobře vedl Lukáš a Spongebob (nebo možná jen dostávali lehké otázky).

V neděli jsme museli stihnout časný vlak, skauti proto vstávali již v 6.20 (bez problémů), vlčata je následovala v sedm. V Pelhřimově jsme navštívili obě části Muzea rekordů a kuriozit; první z nich sklidilo o trochu větší úspěch než to druhé, obě ale byla krásná. Ve vlaku zpátky do Tábora jsme ještě stihli nakreslit obrázek do kroniky a podepsat se.

Bodování vyhrál Milan, na druhém místě se shodným počtem bodů se umístili Rychlík a Lukáš.
Úplnou fotogalerii naleznete na rajčeti: http://www.rajce.net/a10541376