Sesterský oddíl Lyra

Podobně jako 70% skautských oddílů v České republice jsme i my nekoedukovaný oddíl. Myslíme si, že atmosféru chlapeckého tábora a dalších akcí nelze nahradit.

Přesto ovšem chceme nabídnout skauting v Sezimově Ústí i dívkám. Již od roku 1990 tedy ve stejné klubovně s námi funguje i sesterský dívčí oddíl Lyra. Do tohoto oddílu patří mnoho sester dětí i vedoucích našeho oddílu. S Lyrou udržujeme velmi přátelský vztah a vzájemně spolupracujeme.

V roce 2013-2014 jsme například společně zorganizovali uměleckou soutěž Psáč a pějec, jeli jsme na společnou víkendovou výpravu do Březiny a společné jsme měli také akce ve školních třídách a družinách, kde jsme o sobě informovali žáky škol. Výjimečně jsme měli i společné tábory: konkrétně v roce 2011 jsme měli tábor společný úplně, v roce 2014 pak byla společná jedna jeho polovina.

Pokud vás zajímá více o vztahu našich dvou oddílů, přečtěte si článek O vztahu Karibu a Lyry.

Přejít na webové stránky 6. oddílu Lyra (http://6lyra.webnode.cz)

Více o organizační struktuře skautingu v ČR.

Výprava dívčího oddílu navštěvuje zámek Červená Lhota

Zde skautky soupeří proti klukům z našeho oddílu v testu z řešení krizových situací. Kluci prohráli, ale jen těsně!