Home Starosta Radenína oceňuje náš skautský tábor
Srp 12th, 2014

Starosta Radenína oceňuje náš skautský tábor

Starosta Radenína, obce, u které jsme letos v červenci měli my i sesterský dívčí oddíl Lyra tábor, poslal včera na ústřední kancelář Junáka (české skautské organizace) děkovný dopis, kde píše, proč se mu líbil náš skautský tábor a že by nás rád viděl znovu.

Přepis jeho dopisu:

Byl jsem jako starosta sloučené obce Radenín mile překvapen, jakým bezproblémovým způsobem se skupina skautek a následně i skautů zhostila ubytování v našem katastru u osady Radenín. Skauti v době své přítomnosti zapadli do života našeho okolí, nebyli nikomu na překážku, ba naopak. A o tom bych chtěl napsat pár řádek, protože jsem jako starosta nestačil nikomu z nich poděkovat.

V době, kdy tu byla děvčata, se nám naše paní prodavačka v prodejné v Radeníně pořezala při krájení salámů. Díky přítomnosti vašich děvčat byla první pomoc hned na místě. Obvazy a slovo proti bolesti zapůsobily nejen na prodavačku, ale i na přítomné, kteří byli v tu dobu v prodejně. Slova chvály se nesla po vsi až k nám na Obecní úřad.

No abych nechválil jenom děvčata, chlapci se vyznamenali při dopadení nezdárného tvůrce černé skládky pod Radenínem. Nejenže na něj upozornili místostarostu, ale připravili tolik důkazů proti jeho osobě, že ten po chvilce zapírání pod tíhou důkazů musel přiznat svůj přestupek. Nezbylo mu nic jiného, než nepořádek, který svým počínáním způsobil, okamžitě napravit. Nyní má po celém okolí pořádnou ostudu a může být rád, že se nedostane k přestupkovému řízení.

To jsou pouze dva příběhy, o kterých já na obci vím. Rád bych věřil tomu, že si skauti odvezli z pobytu u nás na Radenínsku krásné zážitky a těch čtrnáct dní, které tu strávili, budou pro mnohé krásnou vzpomínkou. Já sám se cítím trochu dlužníkem celému tomu projektu, který byl z Vaší strany tady u nás realizován. Slibuji, že jestli se mi podaří v podzimních volbách obhájit svoji pozici a bude-li z Vaší strany opět zájem o poskytnutí pozemku a zázemí u nás na Radenínsku, máte naše svolení a podporu.

Ještě jednou poděkování všem, kteří vrací do podvědomí našich dětí opět lásku k přírodě, ke kamarádství, k životu v přírodě. Všem skautkám a skautům krásný a spokojený život a mnoho vzpomínek na školní léta strávená společně se svými kamarády. Potvrzuji, že na chvíle pod stany ve volné přírodě se do podvědomí člověka vryjí tak silně, že na ně budete vzpomínat na společných setkáních i po mnoha letech.

V Radeníně dne 6.8.2014
starosta obce Radenín