Home Vánoční schůzka 2014 (zápis do kroniky)
Pro 26th, 2014

Vánoční schůzka 2014 (zápis do kroniky)

Vánoční schůzka

Tento zápis do kroniky je zapsán experimentální bodovou formou.

Everybody

Datum: 20. 12. 2014

Program:

• Hra: Zmije a bomba
    Dva útočníci si přehazují míč nad ostatními hráči a snaží se je vyřadit. V každém kole vykřikne útočník buď „bomba,“ načež se všichni musí přestat pohybovat a vyhodí míč do vzduchu, nebo vykřikne „zmije“ a mrští míč přímo do některého hráče. Koho se míč dotkne, je vyřazen. Hru jsme hráli poprvé na táboře v Radeníně.
  • Zdobení stromečku
    Vlčata vytvořila společný barevný řetěz, zatímco Medvědi vybrali a očistili smrček v lese, který jsme později použili jako vánoční stromeček. Medvědi se také pokusili o bílé papírové vločky, ale s nepříliš velkým úspěchem.
VlcataZdobeni

Vlčata sestavují řetěz.

• Vánoční zvyk: Lodičky
    Každý si zapálil svíčku v jedné skořápce a všichni najednou je pustili na vodu. Tvrdí se, že čím déle svíčka bude svítit, tím delší život prožijete; a čím delší vzdálenost skořápka popluje, tím dále se v životě podíváte. Všechny naše svíčky ovšem vydržely svítit hodně dlouho, tak jsme nakonec do hrnce několikrát šťouchli, aby vlny pohltily všechny skořápky.
  • Hra: Zbývající dárky
    Ve dvojicích až čtveřicích hráči vždy na poště dostali dopis Ježíškovi, v něm si přečetli, jaký dárek mají jménem Ježíškova pomocníka doručit, a vyhnout se přitom Bacilovi. Poslední dárek byl doručen právě ve chvíli, kdy začalo silněji pršet.
  • Večeře
    K večeři jsme měli vánočního kapra a bramborový salát. Po celou dobu schůzky jsme také pojídali cukroví.
ReadyForMeal

Jídlo se bude brzy podávat.

• Rozdání dárků
    Letošní vánoční stromeček vypadal lépe než kdy předtím (podle názoru kronikáře). Myslím, že k tomu přispěl nejen samotný stromeček a jeho nazdobení, ale také dlouho-sršící prskavky a možnost se na něj podívat z dálky. Pod stromečkem jsme si rozdali velké množství dárků. Nejvíce dárků rozdal jako vždy Pavel Eybert (přezdívaný „Ježíšek“), který dal oddílu nejen velké množství čokolád, ale také velké množství prken na stavbu klubovny.

Účastníci:

• Aktivní členové oddílu: Peťa, Prófa, Myšák, Šnek, Mikeš, Pepa, Hedík, Rychlík, Žížala, Milan, Pepa, Tučňák, Spongebob, Fíla
  • Hosté: Ronny, Pety, Švejk, Rak, Ronaldo, Pavel Eybert, Honza Kuchař
Část hostů - zleva doprava: Rak, Honza Kuchař, Švejk, Pety

Část hostů – zleva doprava: Rak, Honza Kuchař, Švejk, Pety

Vánoční schůzka je akce, kde se tradičně nechává k prohlížení kronika. I tuto schůzku si lidé kroniku prohlíželi, ovšem letošní rok se již stalo běžným brát kroniku s sebou na všechny oddílové akce, ne jen na Vánoční schůzku.

Fotogalerie: http://www.rajce.net/a10814269