Home Závod vlčat a světlušek – 3.5.2014
Kvě 3rd, 2014

Závod vlčat a světlušek – 3.5.2014

V sobotu 3. 5. proběhlo v Sezimově Ústí okresní kolo Závodu vlčat a světlušek. Velkým zklamáním bylo, že z naší jinak osmičlenné družiny přišel pouze Spongebob a Tomáš, a kluci se tak nemohli závodu účastnit (hlídka musí mít alespoň 4 členy).

Nakonec si mohli závod vyzkoušet alespoň nesoutěžzně, když se k nim přidala i světluška-náhradnice z jistebnického oddílu (předškolačka!)

Trasa závodu vedla kolem Kozského potoka a na osmi stanovištích čekaly úkoly zaměřené na běžné skautské dovednosti (uzlování, zdravověda, orientace, pozorování přírody,…), ale nechyběla ani přesnost v podobě hodu na cíl nebo týmová spolupráce.

Další kolo závodu proběhne za dva roky, tak doufám, že účast bude vyšší a přinese úspěch třeba v podobě postupu do krajského kola.

zapsal: Péťa