Home Pozvánka na mezioddílovou čtyřdenní výpravu
Úno 8th, 2015

Pozvánka na mezioddílovou čtyřdenní výpravu

asterix

Asterix.

dřevěný srub na kraji lesa

V této základně budeme ubytováni.

„Galský vesničane! Asterix a Obelix se právě vrátili z dalšího ze svých dobrodružství a jsi srdečně zván na oslavnou hostinu! Vyhraješ soutěž v pojídání divočáků? Napiješ se kouzelného nápoje druida Panoramixe? Složíš lepší píseň než náš bard? (odpověď: ano) Doufejme jen, že se naši oslavu nepokusí narušit Římané.​..“

Spolu s 6. dívčím oddílem Lyra se vydáme na čtyřdenní mezioddílovou výpravu do Chvalova (26. února až 1. března). Bude to skvělá akce – navíc jediná výprava s Lyrou tento rok – a budeme moc rádi, když přijdeš. Prosím poraď se s rodiči a dejte nám vědět co možná nejdříve, jestli se výpravy účastníš nebo neúčastníš (nejlépe do čtvrtka 12. února).

O své účasti či neúčasti pište prosím Profesorovi nebo Aničce.

Těšíme se na vás,
za sedmý oddíl Karibu, Petr Hudeček – Profesor, petrhudecek2010@gmail.com, 776 154 100
za šestý oddíl Lyra, Anna Hotmarová – Anička, anna.hotmarova@gmail.com, 720 461 674

Podrobné informace:

• Kdy. Sraz je na vlakovém nádraží v Táboře ve čtvrtek 26. února ve 14.50. Vrátíme se v neděli 1. března opět ve 14.50 tamtéž.
  • Cena. Výprava bude stát 500 korun. Z toho použijeme 90 korun na nájem, 170 korun na dopravu a 240 korun na jídlo. Budeme vracet peníze, pokud nějaké přebydou.
  • Vybavení. S sebou potřebuješ karimatku, spacák, 500 Kč, teplé oblečení, věci jako na čtyřdenní výpravu, jídlo na první den, pití na cestu (cesta bude trvat 3 hodiny), zápisník, tužku, šátek. Doporučujeme také ešus, lžíci, hrníček, přezůvky, uzlovačku, KPZ a baterku. Pokud je to možné, měj všechno v jednom batohu, abychom ho dokázali snáze přenést z vlakové zastávky do základny. Pokud jsi vlče, můžeš počítat s tím, že ti někdo s nošením batohu pomůže.
  • Kam. Ubytujeme se ve vytápěné základně Chvalov u Strakonic. Jde o skautskou základnu na kraji lesa, asi 65 kilometrů od Tábora. Spát se bude buď na zemi nebo na postelích (ale karimatku si radši vezmi), srub má i elektřinu, splachovací záchody, vodovod a sprchu.
  • Program. Na výpravě se budeme věnovat všem částem skautingu – hrám, znalostem, dovednostem, myšlence i přírodě. V pátek bude půldenní minivýprava do okolí. Zahrajeme si také hru Mathable, kterou vyhráli Gary s Pepou na Dni her. Pokud byste měli zájem o nějakou konkrétní aktivitu, můžete nám napsat! (ale co nejdřív, prosím)
  • Symbolický rámec. Asterix a Obelix. Jsi vesničan z jediné galské vesnice vzdorující Caesarově útoku na Galii.
  • Omluvení ze školy. V pátek bohužel nebudeš moci jít do školy. Pokud byste od oddílu chtěli podepsanou omluvenku, tak vám ji určitě můžeme dát.
  • Jídlo. Teplé jídlo bude v sobotu a neděli na oběd a večeři. V neděli bude snídaně a svačinka. Čaj bude k dispozici po celou dobu výpravy.

Fotogalerie základny: