Home Výprava do Volyně, 15. – 17. listopadu 2019
Lis 24th, 2019

Výprava do Volyně, 15. – 17. listopadu 2019

Vyrazili jsme v pátek 15. 11. vlakem směrem na Písek v počtu 9 vlčat, 5 skautů a 2 vedoucích. Po dlouhé cestě s 2 přestupy jsme dorazili do Volyně a našli místní skautskou klubovnu. Poté, co jsme se zabydleli, byli účastníci uvedeni do příběhové zápletky této výpravy: důležitý počítač QX3 je pod útokem nepřátelských hackerů, kteří se ho snaží získat pod kontrolu. Skauti si mimo jiné připomněli 30. výročí Sametové revoluce.

Druhý den v sobotu jsme odpoledne vyrazili k místnímu hřbitovu a následně k místnímu vysílači. Celá cesta dohromady zabrala přes 10 kilometrů, a nikdo si nestěžoval na vzdálenost!

V neděli jsme si zahráli pár posledních her, uklidili jsme klubovnu a v poledne jsme vyrazili vlakem zpět do Tábora.

V neděli odpoledne poté ještě v rámci výpravy proběhla poslední zkouška před skautskou akademií k stoletému výročí skautingu v Táboře, která se pak konala 23. 11. 2019.

(Kronikář: Jelen.)