Home Společná výprava 23. – 25. března 2018
Bře 29th, 2018

Společná výprava 23. – 25. března 2018

Na společnou výpravu se sesterským oddílem Lyra 23. – 25. března 2018 vyšlo 9 skautů a vlčat, 7 skautek a světlušek, a 10 roverů a rangers. S celkovým počtem 26 účastníků to byla dosud největší výprava v novodobé historii našich oddílů.

Pátek

Již po výstupu z autobusu v Borotíně jsme začali s příběhem výpravy — snahou agentů MASNA ochránit civilisty a spojence před únosem mimozemšťanů a vysvobodit ty, kteří již unesení byli. Ubytovali jsme se pak v rodinném domě rodiny Kratochvílů (kterým tímto děkujeme).

Pokračoval AZ-kvíz [děkujeme Rákos a Cáce za uspořádání]  a stezka odvahy [Pepovi, Ťapce, Aničce]. Té se účastnili všichni a líbila se i Parníčkovi, jediné světlušce, která na výpravě byla už v pátek, a to i přes to, že “nesnáší tmu”. Možná brzy uvidí její krásu.

Sobota

V sobotu přišly další dvě světlušky. Dopoledním programem byl pro skauty a skautky airsoft. Odešli proti sobě bojovat do blízkých ruin dětského domova. Téměř všichni označili airsoft za jejich nejoblíbenější část výpravy [děkujeme Šnekovi a Mikešovi].

Vlčata a světlušky měly mezitím za úkol navrhnout a vytvořit vlastní deskovou nebo jinou hru nebo materiál k ní. Krtek tak vymyslel stolní hru ve stylu figurkových her (wargaming) s pohybem karet tanků; Dan a Dominik vytvořili vlastní karty pro Nemeton, které oddíl vytiskne a zařadí do hlavní sady; Luky a Radim nakreslili hrací podložku pro Nemeton; Mia vytvořila deskovou hru ve stylu žebříčků a žížal zvanou “Slunce, vítr a skrýš;” Wendy pak navrhla originální počítačovou hru, sestavila její pravidla a součástky a asistovala při jejím programování. Výslednou hru si můžete stáhnout z našich webových stránek (jmenuje se „Uvař lektvar“).

Po obědě [děkujeme Aničce, Káje] jsme vyšli na odpolední výlet, při kterém Cáca a Rychlík určovaly cestu podle slovních instrukcí bez mapy [Profesorovi], až jsme došli na místo, kde jsme hráli snad největší bitvu s papírovými míčky, jakou si jako kronikář mimo tábor pamatuji. Štěk byl možná nejsilnějším hráčem na poli i přes to, jak často padal na zem. Denča a Janča hrály civilisty zajaté v létajícím talíři, které se snažilo osvobodit přes půl tuctu agentů a stejně tolik mimozemšťanů jim v tom chtělo zabránit. Obě však nakonec byly vysvobozeny a přidaly se k bitvě, a mimozemšťani byli nadobro poraženi.

Cestou zpět jsme zvolili zkratku, a večer jsme tak měli čas na hledání svítících náramků na zahradě [Cáce]. Nejvíce jich získali Štěk a Spongebob; Spongebob pak získal i nejdůležitější “ultimátní” náramek. Během večeře jsme stihli také Městečko vlkodlaků s 16 postavami. [Profesorovi, Pepovi]

Večer jsme hráli hru s projektorem, “MASNA vrací úder”, kde týmy získávaly peníze za rychlou paměť a mohly kupovat tanky, plamenomety, vzducholodě a další bojová vozidla, která pak na plátně sváděla jejich jménem bitvu proti mimozemšťanům [Profesorovi]. Počítačovou hru, kterou jsme pro tyto účely vytvořili, si můžete stáhnout na našich webových stránkách (jmenuje se „MASNA vrací úder“).

Zatímco Pepa vyprávěl pohádku před spaním, Peky, Rychlík a několik dalších skautů se přesunulo k velké šachovnici na zahradě. Peky pak hrál šachy proti Rychlíkovi; Štěk, Perry, Krtek a další zastoupili některé figury. Vítěz hry jako by byl ovšem určený předem: Rychlík má ELO 1352, a Peky hraje jen rekreačně — a odmítl handicap.

Neděle

V nečekaném zvratu příběh mimozemšťanů pokračoval v neděli, kdy jeden ze zachráněných agentů onemocněl a my jsme pro něj potřebovali najít lék [Ťapce]. To už byl ale pak skutečně konec. Odešli jsme do Střezimířského nádraží, kde jsme ještě stihli další hru Městečka [Pepovi].

Ve zpětné vazbě účastníci vyzdvihli také ubytování [Rakovi], jídlo [Aničce, Káje] a večerní pohádky [Pepovi]. Výprava nás také naučila několik lekcí, např. co se týče ceny takové výpravy (přebyly nám peníze, a tedy jsme je věnovali na údržbu společné klubovny) a co se týče našich možností (téměř každý program byl veden jiným vedoucím, a celkově tak mohl být rozmanitějši).

Celková známka výpravy je 1,6. Subjektivní názor kronikáře ovšem je, že už jsem dlouho nebyl na výpravě, při které by všichni byli tak nadšení jako zde ^^.

Vybrané fotky